Seniorzy – Psycholog, Psychogeriatra

W AlmaMedic oferujemy wizyty domowe, diagnozy i współpracę z psychologiem specjalizującym się w pracy z osobami starszymi.

Diagnoza neuropsychologiczna jest niezbędna, aby ocenić procesy poznawcze u seniora, co poprzedza często wizytę u psychiatry. Nie zawsze natomiast rodzina ma możliwość, aby  senior odbył wizytę i diagnostykę w gabinecie psychologa, dlatego uwzględniając realia funkcjonowania osób starszych wprowadziliśmy  do naszej oferty, także dla wygody klientów, wizyty domowe u seniorów.

Jeśli stwierdzona została choroba otępienna rodzina potrzebuje informacji i psychoedukacji jak zajmować się seniorem oraz zapewnić mu należytą opiekę. Często pojawiają się pytania jakie są objawy choroby i dalsze jej stadia rozwoju, co można robić, aby opóźnić przebieg choroby itp. Na te pytania jest wstanie odpowiedzieć wykwalifikowany psycholog pracujący z osobami w wieku podeszłym.

Ponadto psycholog dedykowany seniorom specjalizuje się w pracy terapeutycznej z osobami starszymi, zazwyczaj powyżej 65 r.ż  i/lub doświadczającymi zaburzeń pamięci, chorób otępiennych m.in choroby Alzheimera.

Natomiast psychogeriatria to psychiatra posiadający doświadczenie w leczeniu pacjentów powyżej 65 r.ż. Potrzebne jest bowiem połączenie wiedzy z psychiatrii, chorób wewnętrznych specyficznych dla wieku dojrzałego, neurologii.

Specjalista

Aleksandra Mroczek

psycholog – młodzież, seniorzy, dorośli, interwent kryzysowy, terapeuta systemowy i terapeuta TRZ