Maria Dąbrowska - ZnanyLekarz.pl

Maria Dąbrowska

psycholog – dzieci i młodzież, dorośli, psychoterapeuta rodzinny

Absolwentka Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończyła podyplomowy 4-letni kurs psychoterapii atestowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Dodatkowo zdobyła certyfikację, z uwagi na ukończenie programu  „Rok z terapią poznawczo-behawioralną dzieci i młodzieży”. Ponadto pracuje z parami i rodzinami w nurcie systemowym.

Posiada blisko 20-letni staż pracy w zawodzie psychologa i terapeuty.  Przez wiele lat pracowała także w Domu Pomocy Społecznej z osobami starszymi. Ponadto zawodowo współpracuje z rodzinami zastępczymi oraz adopcyjnymi.Od kilku lat jest także Realizatorem Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, prowadzi cykl Warsztatów dla Rodziców część 1, Rodzeństwo bez rywalizacji część 2 oraz Praca z trudnym nastolatkiem część 3. Ponadto prowadzi zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży Akademia Mocy.

Jak i z kim pracuje

Prowadzi terapię indywidualną dorosłych i młodzieży, dzieci w wieku od 8 lat,  terapię grupową dorosłych oraz pary i rodziny. Pracuje pod superwizją.

Zakres

Praca z dorosłymi i młodzieżą, rodzinami, parami oraz dziećmi w poniższych obszarach:

  • zaburzenia nastroju typu depresja, obniżony nastrój i spadek motywacji do działania
  • konsultacje wychowawcze z rodzicami borykającymi się z trudnościami wychowawczymi, poczuciem winy, bezradnością rodzicielską
  • konsultacje i terapia  dla par i rodzin, sytuacje okołorozwodowe
  • rozdrażnienie i wahania nastroju, problemy z regulacją emocji, lęki różnego typu
  • konflikty z bliskimi, w pracy
  • wsparcie i psychoedukacja dla rodzin z osobami starszymi
  • poczucie bezradności wynikające z niemożności znalezienia rozwiązań dla bieżących problemów
  • strata i żałoba, w tym sytuacji rozwodu z dziećmi, konflikty okołorozwodowe

Publikacje i Porady

Kontakt

Opinie

Trafiłam do Pani Marii na “zakręcie życiowym”. Empatia, otwartość, wnikliwie pytania i jej zaangażowanie bardzo mi pomogły. Łagodność, ciepło wręcz bije od niej! Równolegle zaczęłam uczestniczyć też w warsztatach o rodzicielstwie gdzie Pani Maria była współprowadzącą i nie zawiodłam się ani trochę.

Paulina

Bardzo ciepła i empatyczna osoba, przemiły człowiek. Cierpliwa i dociekliwa, wspierająca i szukająca rozwiazań.

Arletta

Pani Maria jest osobą otwartą i życzliwą. Łatwo nawiązuje kontakt z drugą osobą. Cechuje ją empatia i troska o komfort pacjenta. Szczerze angażuje się i pomaga.

Pacjentka